More
  HomeМоториЈамаха ја претстави новата R6 (ВИДЕО)

  Јамаха ја претстави новата R6 (ВИДЕО)

  Објавено на

  Со повеќе од 160 000 мотоцикл продадени во Европа и освоени три титули во Светскиот Суперспорт шампионат во последните 7 години – YZF-R6 е еден од најпопуларните мотоцикли од класата. Убав и брз – овој модел на Јамаха од 600-кубици е на прво место во изборот на современите трагачи по брзина
  од јапонскиот производител, кој го претстави новиот YZF-R6 со обновен стил за 2017 година, кој е создаден со користење на најновата базирана на YZF-R1 технологија на шасијата и електроника.

  Новиот YZF-R6 има нови развиени спојлери со ниско влечење и агресивен изглед кој ги носи сите карактеристики на чистокрвен ДНК на серија R на Јамаха.

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...