More
  HomeСпортКлубMotoGPПознати се сите возачи во следната сезона во МотоГП

  Познати се сите возачи во следната сезона во МотоГП

  Објавено на

  Со денешната вест дека Карел Абрахам заминува кај Аспар Дукати следната година, стартот за сезоната 2017 во Светскиот шампионат во мотоциклизам е завршен.

  Јамаха ќе бара реванш за испуштената титула оваа сезона со Валентино Роси и Маверик Виналес.

  Хонда се потпира на најсигурното и не направи промени – останува со новиот светски шампион Марк Маркез и Дани Педроса.

  Дукати го привлекоа Хорхе Лоренцо на местото на Андреа Јаноне, надевајќи се на титула, и ќе продолжат со работата со Андреа Довициозо.

  Сузуки ќе бидат со дебитантот Алекс Ринс, но и со Андреа Јаноне на местото на младиот талент Виналес.

  КТМ во деби сезоната во МотоГП ќе возат со Бредли Смит и Пол Еспергаро.

  Априлиа ќе биде со Сем Луис и Алеиш Еспергаро.

  За Тех3 Јамаха ќе се натпреваруваат Јонас Фолгер и Јохан Жарко кои доаѓаат од Мото 2.

  Во Прамак ќе бидат Скот Рединг и Данило Петручи.

  За Авинтиа ќе се натпреваруваат Ектор Барбера и Лорис Бас.

  Аспар ќе ги има новите засилувања Алваро Баутиста и Карел Абрахам.

  ЛЦР Хонда продолжува со работата со Кал Кречлоу

  ВДС Хонда продолжува со Џек Милер и Тито Рабат

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...