More
  HomeЛајфКлубЕве што возат ѕвездите на Барселона

  Еве што возат ѕвездите на Барселона

  Објавено на

  Сигурно сте се запрашале какви автомобили возат познатите фудбалери. Во продолжение ви откриваме какви автомобили возат фудбалерите на Барселона – еден од најтрофејните екипи во Светот.

  Neymar Jr recibe su Audi RS 7 performance

  Како и на Реал Мадрид, Баерн Минхен и поголемиот дел од најсилните екипи во Светот, Ауди има спонзорски договор со екипата на Барселона па така фудбалерите имаат можност да одберат некој од автомобилите на Ауди. При тоа, тие се обврзани, на тренинзите и на натпреварите како и останатите церемонии организирани од клубот да бидат присутни со автомобилите на Ауди.

  Најпопуларни се СУВ возилата кај фудбалерите. Поточно, 19 од 23те фудбалери на Барселона возат некој од СУВ моделите на Ауди. Лео Меси вози Audi Q7, а ист таков модел возат и Луис Суарез, Пике, Иван Ракитиќ…

  Бразилецот Нејмар вози Ауди RS7 додека првиот голман тер Штеген Ауди А7.

  Во продолжение можете да погледнете што секој од фудбалерите на Барселона вози.

  1. Leo Messi – Audi Q7 3.0 TDI (272 CV)
  2. Denis Suárez – Audi Q7 3.0 TDI (272 CV)
  3. Aleix Vidal – Audi Q7 3.0 TDI (272 CV)
  4. Luis Suárez – Audi Q7 3.0 TDI (272 CV)
  5. Gerard Piqué – Audi Q7 3.0 TDI (272 CV)
  6. Ivan Rakitic – Audi Q7 3.0 TDI (272 CV)
  7. Javier Mascherano – Audi A7 Sportback 3.0 TDI (272 CV)
  8. Jeremy Mathieu – Audi A7 Sportback 3.0 TDI (272 CV)
  9. Jordi Alba – Audi Q7 3.0 TDI (272 CV)
  10. Jordi Masip – Audi Q7 3.0 TDI (272 CV)
  11. Luis Enrique – Audi RS Q3 performance (367 CV)
  12. Cillessen – Audi Q7 3.0 TDI (272 CV)
  13. Paco Alcácer – Audi RS Q3 performance (367 CV)
  14. Umtiti – Audi Q7 3.0 TDI (272 CV)
  15. Neymar Jr. – Audi RS7 Sportback performance 4.0 TFSI (605 CV)
  16. Rafinha – Audi Q7 3.0 TDI (272 CV)
  17. Sergi Roberto – Audi Q7 3.0 TDI (272 CV)
  18. Sergio Busquets – Audi Q7 3.0 TDI (272 CV)
  19. Ter Stegen – Audi A7 Sportback 3.0 TDI (272 CV)
  20. André Gomes – Audi Q7 3.0 TDI (272 CV)
  21. Digne – Audi RS Q3 performance 2.5 TFSI (367)
  22. Arda Turán – Audi Q7 3.0 TDI (272 CV)
  23. Andrés Iniesta – Audi Q7 3.0 TDI (272 CV)

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...