More
  HomeВестиНовата Инсигниа веќе влегува во последната развојна фаза (ВИДЕО)

  Новата Инсигниа веќе влегува во последната развојна фаза (ВИДЕО)

  Објавено на

  Новиот Опел Инсигниа Гранд Спорт во моментов е при крајот на последната развојна фаза. Таа е базирана целосно на нова архитектура и има значително поголемо меѓуоскино растојание (над девет сантиметри повеќе). Но благодарение на значително кратките предни и задни делови, таа е само со 5,5 сантиметри подолга од својот претходник. Поширока е со еден сантиметар и пониската со три сантиметри.

  Овие променети пропорции обезбедуваат на следната генерација на предводникот на Опел повеќе атлетизам и импресивна визија од кога и да било. Таа е дури и полесна од старата за 175 килограми, а располага и со широк спектар на повисока технологија.

  Со новата Инсигниа Гранд Спорт, компанијата започна ново поглавје во историјата на своите врвни модели. Во 2008 година таа се појави за прв пат, и стана омилена на клиентите. Продадени беа над 900 000 возила, а беше определен и за “Автомобил на годината” во 2009 година.

  Официјалната премиера на Опел Инсигниа Гранд Спорт ќе се одржи во март 2017 година на автомобилскиот саем во Женева.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...