More
  HomeВестиНовитетиЕве го првиот пикап од Мерцедес

  Еве го првиот пикап од Мерцедес

  Објавено на

  Со концептот X-класа, претставен во Стокхолм, Mercedes-Benz дава конкретна идеја за својот прв пикап. Тој ќе ги комбинира најдобрите квалитети како: моќност, функционалност, издржливост и офроуд способности. Така Mercedes-Benz ќе биде првиот премиум производител кој ќе одговори на променливите барања во глобалниот сегмент.

  X-класа на Mercedes ќе биде на пазарот во крајот на 2017 година и главните пазари на кои е насочен се Аргентина, Бразил, Саудиска Арабија, Австралија, Нов Зеланд и Европа.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...