More
  HomeСпортКлубWRCШампионот се повлекува од WRC?!

  Шампионот се повлекува од WRC?!

  Објавено на

  По освојувањето на четвртата последователна титула кај конструкторите во WRC овој викенд, се појавија коментари дека Волксваген ќе го следат примерот на Ауди и ќе се откажат од ова натпреварување.

  Шефот на тимот во Светскиот рели шампионат, изјави дека допрва ќе започнат дискусија за својата иднина.

  “Кај нас не влијае одлуката на Ауди да ја менуваат својата политика во спортот. Не знам што се случува таму. Ако се повлечеме тоа ќе биде наша одлука. Не можам да дадам коментар на оваа тема. Сеуште не сме зборувале подетално, но не е убаво неквалификувани луѓе да пуштаат такви гласини “, смета Свен Сметс

  Учеството на Ауди во шампионатот беше прекинато по 18 години успеси и титули, а фокусот беше преместен на Формула Е, каде изгледа дека и Волксваген се исто така заинтересирани.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...