More
  HomeСпортКлубF1Квајт и следната сезона во Формула 1

  Квајт и следната сезона во Формула 1

  Објавено на

  Формула 1 тимот на Торо Росо го продолжи договорот на рускиот пилот Даниел Квајт и за следната сезона – 2017 во Формула 1.

  Иднината на Квајт стана тема на разговор уште во мај, кога Ред Бул го избркаа и го дадоа неговото место на Макс Верстапен, враќајќи го Даниел во Торо Росо. Потоа се зборуваше дека догодина Квајт би може да го изгуби и ова место поради младиот Пјер Гасли кој чека да го направи своето деби во шампионатот. Сега тимот стави крај на сето ова, објавувајќи продолжување на договорот со Даниел.

  Негов тимски колега догодина ќе биде Карлос Сајнц.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...