More
  HomeСпортКлубF1Квајт: "Во Формула 1 нема пријатели"

  Квајт: “Во Формула 1 нема пријатели”

  Објавено на

  Даниел Квајт призна дека ова беше една од сезоните во Формула 1, кои не би сакал да ја запамети и сака да ја остави зад себе, колку што може побрзо.

  “Оваа година не беше лесна. Во почетокот имав големи планови, потоа само се борев за опстанок во Формула 1. Сега изгледа дека успеав да ја заштитам својата позиција во Торо Росо, од што сум среќен. Сигурно сезоната не ми се допадна и сакам да заврши побрзо. Во Формула 1 нема пријатели”, изјави русинот.

  Сезоната за русинот претрпе шок кога по само четири трки тој беше ослободен од тимот на Ред Бул, а на негово место застана Макс Верстапен. Неговото претставување за Торо Росо не беше импресивно подоцна, но со последните трки тој го подобри возењето и доби нов договор во замена.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...