More
  HomeВестиОва е новата Киа Рио

  Ова е новата Киа Рио

  Објавено на

  Претставена е новата Киа Рио со пет врати. Цените се уште треба да се потврдат, но досегашната Рио е една од најевтините мали автомобили – нешто што не се очекува да се промени со овој нов модел. Моторите на бензин не се воопшто бучни, а истото важи и за дизел моторите кои не прават премногу бучава и вибрации. На повисока брзина, моторот не е поголем од звукот на гумите. Има избор од два дизел мотори – 1,1-литарски и 1.4, како и два бензин мотори – 1.25 и 1.4. Како и секогаш Киа дава седум години гаранција.

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...