More
  HomeВестиКонечно Алфа Ромео го презентираше новиот модел Стелвио

  Конечно Алфа Ромео го презентираше новиот модел Стелвио

  Објавено на

  Конечно! Претставен е долгоочекуваниот СУВ на Алфа Ромео, Стелвио. На свечена церемонија во рамките на авто шоуто во Лос Анџелес пред бројни новинари беше претставен првиот СУВ на Алфа Ромео и втор италијански по Масерати Леванте. Засега се знае дека ќе биде достапен во три варијанти, но и тоа дека ова е најбрзиот СУВ во светот.


   

  ФОТО: quattroroute.it

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...