More
  HomeВестиОпел ги претстави официјалните фотографии од новата Инсигниа

  Опел ги претстави официјалните фотографии од новата Инсигниа

  Објавено на

  “Мирна вода брег рони” оваа изрека е можеби најдоброто објаснување за позитивниот шок што Опел Инсигниа го приреди. Без многу најави и шушкања Опел на јавноста ги презентираше официјалните фотографии од новата Опел Инсигнија. Спортски карактер со префинет луксуз, раскошност што освојува на прв поглед. Да, тоа е новиот Опел, а доколку не прашувате нас, тогаш дефинитивно ова е најдобриот Опелов модел кој и тоа како претставува закана за Форд Мондео, Ауди А4 и БМВ Серија 3.

  Во однос на моторизацијата, за сега се открива дека новата Инсигнија ќе биде достапна и во бензинска и во дизел варијанта. За разлика од претходната генерација, во новата Инсигнија ќе биде вграден и нов 1,5 литарски бензинец од 165 КС како и 2.0 Турбо со 245 КС. Според плановите, новата Опел Инсигнија ќе биде достапна и со 4×4 погон.

  Официјалната премиера се очекува на салонот за автомобили во Женева на почетокот на следната година додека продажбата е планирано да започне неколку месеци подоцна, но не подоцна од вториот квартал следната година.

  New Vauxhall Insignia Grand Sport - front

  New Vauxhall Insignia Grand Sport - dash

  New Vauxhall Insignia Grand Sport - front tracking

  New Vauxhall Insignia Grand Sport - above static

  New Vauxhall Insignia Grand Sport - rear light detail

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...