More
  HomeВестиОва се финалистите за автомобил на годината за 2017

  Ова се финалистите за автомобил на годината за 2017

  Објавено на

  Здружението на Европскит автомобилистички новинари и покрај бројните новитети кои беа претставени во текот на 2016 година ги одбраа седумте кандидати за автомобил на годината за 2017 година. 58те членови на жирито одлучија во трката за автомобил на годината да се натпреваруваат Алфа Роемо Џулија, Ситроен Ц3, Мерседес Е Класа, Нисан Микра, Пежо 3008, Тојота Ц-ХР и Волво В90.

  Најуспешен производител во однос на бројот на автомобили кои го носат ова признание е ФИАТ со девет автомобили. По ФИАТ следи Рено со шест како и Форд и Опел со по пет освоени признанија.

  Alfa Romeo Giulia

  Alfa Romeo Giulia

  Citroën C3

  Citroën C3

  Toyota C-HR

  Toyota C-HR

  Mercedes-Benz Classe E

  Mercedes-Benz Classe E

  Nissan Micra

  Nissan Micra

  Peugeot 3008

  Peugeot 3008

  Volvo S90

   

  Volvo V90

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...