More
  HomeСпортКлубF1Маса би можел да продолжи во Формула 1

  Маса би можел да продолжи во Формула 1

  Објавено на

  Фелипе Маса кој во моментов се повлече од Формула 1, би можел да направи враќање на патеката со Вилијамс за уште една година поради речиси сигурниот трансфер на Валтер Ботас во Мерцедес.

  Финецот стана прв пилот на Вилијамс во сезоната 2017, но по шокантното напуштање на Розберг стана фаворит број 1 за неговото место кај шампионите Мерцедес. Ако Мерцедес успее да го доведе Ботас во својот тим Вилијамс ќе добие и попуст во износ од 10 милиони евра за моторите на Мерцедес.

  Бразилецот се приклучи на тимот во 2014 година од Ферари и помина три сезони пред да одлучи дека е време за одмор.

  ФОТО: www.felipemassafan.net

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...