More
  HomeСпортКлубMotoGPОва е распоредот на трки за новата сезона во Мото ГП

  Ова е распоредот на трки за новата сезона во Мото ГП

  Објавено на

  Ажурирана верзијата на веројатниот календар за сезоната 2016 во МотоГП, која беше објавена заедно со промената на датумите за Гран При на Германија, што се пресели од 16 јули на 2 јули.

  Круговите во Малезија и Британија се уште се под знак прашање, и покрај склучените договори во последните месеци.

  1. круг – 26 март, Катар, “Доха / Лос”
  2. круг – 9 април, Аргентина, “Термас де Рио Ондо”
  3. круг – 23 април, Америка “Остин”
  4. круг – 7 мај, Шпанија, “Херез”
  5. круг – 21 мај, Франција, “Ле Ман”
  6. круг – 4 јуни, Италија, “Мугело”
  7. круг – 11 јуни, Каталонија, “Каталонија”
  8. круг – 25 јуни, Холандија, “Асен”
  9. круг – 2 јули, Германија, “Заксенринг”
  10. круг – 6 август, Чешка, “Брно”
  11. круг – 13 август, Австрија, “Ред Бул Ринг”
  12. круг – 27 август, Велика Британија, “Силверстоун”
  13. круг – 10 септември, Сан Марино, “Миза”
  14. круг – 24 септември, Арагон, “Арагон”
  15. круг – 15 октомври, Јапонија, “Мотеги”
  16. круг – 22 октомври, Австралија, “Филип Ајленд”
  17. круг – 29 октомври, Малезија, “Сепанг”
  18. круг – 12 ноември, Валенсија, “Рикардо Тормо”

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...