More
  HomeВестиСеат Атека ја доби наградата АУТОБЕСТ за 2017 година

  Сеат Атека ја доби наградата АУТОБЕСТ за 2017 година

  Објавено на

  Со 1672 гласови, жирито составено од претставници на 31 земја го доделија признанието АУТОБЕСТ 2017 на првиот сеатов СУВ, Атека. Во конкуренција на Ситроен Ц3, Киа Ниро, Пежо 3008 и Тојота Ц-ХР, жирито со 72 гласа повеќе во однос на Пежо 3008 одлучи признанието да го додели на Атека.

  “Беше навистина тесно. Сеат Атека ја доби целата почит од жирито” меѓу другото изјави Илија Селиктар, претседател на АУТОБЕСТ жирито.

  За потсетување, минатата година оваа награда ја доби ФИАТ Типо. Претходно оваа награда ја добија и Шевролег Круз, Рено Симбол, Фиат Линеа, Опел Корса, Киа Рио, Дачија Логан, Фиат Панда, Ситроен Ц3 и Шкода Фабија.

  autobest-ranking-vote-2017

  ФОТО/ИЗБОР: autobest.org

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...