More
  HomeВестиАвто СалониЏулија пристигна во Македонија со почетна цена од 39.000 евра

  Џулија пристигна во Македонија со почетна цена од 39.000 евра

  Објавено на

  Долго очекуваната Алфа Ромео Џулија пристигна и во Македонија. Новиот член на семејството на Алфа Ромео е достапен во продажно-изложбените салони на Аутомобиле СК, а доколку сакате да ја купите ќе мора да издвојувате 39 илјади евра. Оваа цена се однесува на основниот модел 2,2 дизелски мотор со 150 КС.

  Покрај моделите со 2,2 дизелскиот мотор, Џулија во Македонија е достапна и во Квадрифољо верзијата со 2.9 V6 bi-turbo бензински мотор со 510 КС и автоматски пренос со 8 брзини. Цената на овој модел изнесува 90 илјади евра.

  Комплетниот ценовник можете да го погледнете ТУКА

  Каталогот за Алфа Ромео Џулија можете да го погледнете ТУКА

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...