More
  HomeВестиQ2 со пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот (ВИДЕО)

  Q2 со пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот (ВИДЕО)

  Објавено на

  Сосема очекувано, Ауди Q2 доби пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот. Со скор од 86% во однос на безбедноста на децната, Q2-та е најдобра во својата класа сезонава, а единствено БМВ X1 и Мерседес ГЛЦ имаат подобар скор во аспект.

  Безбедноста на возрасните изнесува 93%, на пешаците 70% колку што изнесува и скорот во однос на безбедносната асистенција односно безбедноста на околината.

  Ауди Q2 има најдобар скор сезонава во својот сегмент, идентичен на Фолксваген Тигуан.


  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...