More
  HomeВестиБМВ ја покажа новата 6-ка

  БМВ ја покажа новата 6-ка

  Објавено на

  Од 40 години комбинацијата помеѓу динамика и луксуз БМВ ја покажа новата 6.

  Во 1976 година дебитира во Серија 6 Купе од првата генерација што го привлекува вниманието не само со елегантните линии и спортското однесување на патот, но и со напредни иновации. Моделот со две врати е првиот сериски автомобил во светот, опремен со систем за проверка на контролата.

  Наследникот е воведен на пазарот во 2003 година, a со премиерата на БМВ Серија 6 Кабрио следната година.

  Од пролетта 2017 година БМВ ќе ја нуди атрактивната серија 6 со новини во програмата за дополнителна опрема. Изработено ексклузивно за верзиите купе, кабриолет како во екстериерот, така и во ентериерот. Особено воодушевува атмосферата на спортски автомобил во ентериерот понудена во комбинација со М спортскиот пакет.

  За BMW Серија 6 Купе (просечна потрошувачка на гориво: 9.3 – 5.4 l / 100 km), BMW Серија 6 Кабрио (просечна потрошувачка на гориво: 9.5 – 5.6 l / 100 km) и BMW Серија 6 Гран Купе (просечна потрошувачка на гориво: 9.4 – 5.5 l / 100 km) се нудат по еден во линија шестцилиндричен мотор со 320 КС, еден V8 бензински мотор со 450 КС и еден во линија шестцилиндричен дизел агрегат со 313 КС Сите мотори сериско се комбинирани со 8-степен менувач Steptronic Sport. Како алтернатива на вообичаеното за брендот заден погон за сите варијанти на BMW Серија 6 се нуди и интелигентни системи за погон на четири тркала BMW xDrive.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...