More
  HomeВестиАуди Q8 дебитира во Детроит

  Ауди Q8 дебитира во Детроит

  Објавено на

  Марк Лихте, директорот за дизајн на Ауди и официјално објави дека концептот Q8 на Ауди своето деби ќе го има на авто саемот во Детроит кој ќе се одржи од 8. до 22. јануари следната година. Q8 треба да биде ривал на БМВ X6 и Порше Кајен. Q8та ќе биде СУВ верзија на А8 и ќе претставува најлуксузниот СУВ на Ауди.

  Во недостаток на дополнителни информации околу најновиот модел на Ауди, она што со сигурност се знае дека Q8 треба да влезе во сериско производство во 2018 година, а на пазарот ќе биде достапен и во електрична изведба.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...