More
  HomeВестиНовитетиБМВ ја претстави новата Серија 5 (ВИДЕО)

  БМВ ја претстави новата Серија 5 (ВИДЕО)

  Објавено на

  БМВ ја претстави новата Серија 5, како најуспешен бизнис седан на светот, заедно со спортски BMW M Performance модел.

  Новата BMW M550i xDrive ќе ја заземе максималната позиција меѓу моделите на Серија 5. Неговиот моќен M Performance TwinPower Turbo мотор, интелигентен погон на сите тркала xDrive, механизам со повеќе моќ на задните тркала и специфичните за M Performance подесувања на суспензијата го претвораат новото M550i xDrive во спортски автомобил со четири врати и во најдинамичните бизнис седан.

  V8 моторот со висок вртежен момент и високообортен концепт обезбедува уникатна комбинација меѓу ненадминати динамички карактеристики со нагласено прецизна динамика на управувањето и неограничена погодност за секојдневјето. На овој начин новото BMW M550i xDrive го дефинира стандардот во сегментот и го претвора секое патување во емотивно доживување.

  Во моментов портфолиото ги вклучува моделите BMW M140i (3 врати), BMW M140i xDrive (3 врати), BMW M140i (5 врати), BMW M140i xDrive (5 врати), BMW M240i Купе, BMW M240ixDrive Купе, BMW M240i Кабрио, BMW M240i xDrive Кабрио, BMW M550d xDrive Туринг, BMW X4 M40i, BMW X5 M50d, BMW X6 M50d и BMWM760Li xDrive.

  Новата BMW M550i xDrive ќе се појави на пазарот најверојатно од март 2017 година.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...