More
  HomeВестиОва е календарот на авто саеми за 2017 година

  Ова е календарот на авто саеми за 2017 година

  Објавено на

  Авто саемот во Болоња беше последниот одржат годинава. Првиот меѓународен авто саем за следната година е закажан во Детроет на 9. јануари. Пет дена подоцна ќе започне и авто саемот во Брисел. Овие два саеми
  Во февруарите се закажани авто саемите во Чикаго и саемот за комерцијални возила во Верона кој ќе започне на 22 февруари. Саемот во Женева на кој се очекува да бидат премиерно претставени бројни возила ќе започне на 7 март, а една недела подоцна ќе се одржи најголемиот авто саем во Африка во Каиро.
  Во овој месец ќе се одржи и саемот во Белград кој ќе биде првиот следната година саем, организиран на територијата на Балканскиот Полуостров. Подоцна во годината ќе се одржат и саемите во Софија, Загреб, Истанбул, Букурешт како и Солун.
  Во март следната година во Сеол е закажан и првиот голем меѓународен саем за автомобили во Азија. Во продолжение се прикажани месеците кога ќе се одржат останатите познати автосаеми. Засега не е познат точниот датум на авто саемите во Пекинг, Париз, Лос Анџелес, Сао Паоло, Џакарта, Загреб, Болоња и Келн.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...