More
  HomeСпортКлубMotoGPЕве ја листата на мотоциклистите кои ќе се натпреваруваат оваа сезона во...

  Еве ја листата на мотоциклистите кои ќе се натпреваруваат оваа сезона во МотоГП

  Објавено на

  Светскиот Супербајк шампионат ги објави листите со мотоциклистите кои ќе земат учество во трката следната година.

  Михаел ван дер Марк ќе ја замени Хонда со Јамаха, а Штефан Брадел и Јуџин Лаверти се враќаат од МотоГП. Алекс ди Анџелес беше последниот пилот, кој потврди дека останува во Светскиот Супербајк шампионат и во 2017 година. Силван Жинтоли и Давиде Џулијано не најдоа место во тимовите и следната година ќе се натпреваруваат само во Британскиот Супербајк.

  Еве ја листата:

  Кавасаки – Џонатан Реа и Том Сајкс

  Аруба Дукати – Марко Меландри и Време Дејвис

  Хонда – Ники Хајден и Штефан Брадел

  Јамаха – Михаел ван дер Марк и Алекс Лоус

  Алтеа БМВ – Маркус Рајтербергер

  Априлиа – Јуџин Лаверти и Лоренцо Савадори

  Агуста – Леон Камин

  Барни Дукати – Чави Форес

  Пучети Кавасаки – Ренди Круменахер

  Грилини Кавасаки – Аертон Бадовини и Ондреј Јежек

  ИодаРасинг Априлиа – Леандро Меркадо

  Гоу Елевен Кавасаки – Роман Рамос

  Перечини Кавасаки – Алекс ди Анџелес

  Гуандалини Јамаха – Рикардо Русо

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...