More
  HomeВестиФерари би го пречекал синот на Шумахер со раширени раце

  Ферари би го пречекал синот на Шумахер со раширени раце

  Објавено на

  Ферари изјавија дека би го пречекале синот на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер со раширени раце, бидејќи се импресионирани од неговото претставување во младинските серии.

  “По неговиот развој оваа година ќе можеме да го гледаме внимателно, бидејќи ќе биде соиграч на еден од нашите пилоти од академијата во Према (тимот во Ф3). Не знам што мисли Мик за иднината, но ако одлучи да влезе во Формула 1, ќе го пречекаме со црвен тепих. Мик изгледа многу воспитан и нема премногу висока самодоверба. Честитки на неговите родители. Многу е млад и е подложен на голем притисок од медиумите, но се справува доста добро”, изјави Менаџерот Масимо Ривола.

  Мик Шумахер веќе има 17 години и се натпреварува во европската Формула 3. Од големите тимови во Формула 1 Мерцедес веќе пројавиле интерес за младиот германски пилот и му нуделе да се вклучи во програмата за развој, а сега и од Ферари го поканија во академијата.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...