More
  HomeСпортКлубF1Официјално: Шампионот во Формула 1 доби замена

  Официјално: Шампионот во Формула 1 доби замена

  Објавено на

  Мерцедес го претставија и официјално новиот пилот Валтер Ботас. Финецот ќе се натпреварува за сребрената стрела во сезоната 2017 во Формула 1, заземајќи го местото на шампионот Нико Розберг кој се повлече, а негов тимски колега ќе е Луис Хамилтон.

  За да може Ботас да потпише со Мерцедес, Вилијамс мораше да го ослободат од неговиот договор со нив, кој беше обновен во 2016 година. Фелипе Маса така мораше да го одложи повлекувањето од спортот.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...