More
  HomeСпортКлубWRCТрагичен инцидент на првиот старт на сезоната во Светскиот рели шампионат (ВИДЕО)

  Трагичен инцидент на првиот старт на сезоната во Светскиот рели шампионат (ВИДЕО)

  Објавено на

  Првиот круг од сезона 2017 во Монте Карло во Светскиот рели шампионат беше обележан со трагичен инцидент. Автомобилот Hyundai i20 со број 4 не успеа да влезе во левиот свиок поради мразот и се удри во планинскиот ѕид до патот, каде се наоѓаше гледач.

  Тој веднаш беше транспортиран во болница во Ница со хеликоптер, но лекарите не успеале да го спасат неговиот живот. Хајден Паден со Hyundai i20 беше пилотот, кој ја загуби контролата на возилото, и шокиран подоцна објави дека нема да продолжи со учеството на рели Монте Карло.

  Инаку претходно организаторите на трката објавија дека, на оваа трка не е запамтен ваков снег и мраз во историјата.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...