More
  HomeВестиНовата Јамаха XSR900 Abarth започна да се продава онлајн (ФОТО+ВИДЕО)

  Новата Јамаха XSR900 Abarth започна да се продава онлајн (ФОТО+ВИДЕО)

  Објавено на

  Новиот Јамаха XSR900 Abarth, започна да се продава онлајн во 17:00 часот по централно европско време на 17-ти јануари 2017 година, каде ќе се продаваат првите 95 мотоцикли – www.xsr900-abarth.eu..

  Очекуван да пристигне во изложбените центри на претставниците на Јамаха во април 2017 година, придвижуван од 3-цилиндричен мотор со зафатнина 850 кубни См и голем вртежен момент на Yamaha. Специјалната опрема вклучува кожно спортско седиште со отстранлива покривка, а исто така и лесно карбонско куќиште и издувен титан систем “Акраповиќ” со двоен титан.

   

  Клучни карактеристики на XSR900:

  – 3-цилиндричен 850 кубни. См мотор со течно ладење;
  – Систем за управување со помошни лизгачки спојки;
  – Најдобра Боја спектар во сиво-црвено на Abarth;
  – Спортска позиција на возење;
  – Единечно спортско седиште со тапацир и црвени шевови;
  – Карбонски браници;
  – Издувен титан систем “Акраповиќ” со двоен титан;
  – Спортски држач за регистарскиот број;
  – Секој XSR900 Abarth добива нумерирана алуминиумдка плакета;
  – Лого на Abarth на резервоарот;

  Image result for XSR900 Abarth

  Related image

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...