More
  HomeВестиНови детали за Алфа Ромео Стелвио: Почетната цена од 57 илјади евра

  Нови детали за Алфа Ромео Стелвио: Почетната цена од 57 илјади евра

  Објавено на

  Конечно нови информации за Алфа Ромео Стелвио доаѓаат од Торино. Италијанскиот произведувач ја соопшти почетната цена за најновиот модел на Алфа Ромео и воедно прв СУВ модел. Доколку сакате да го имате првиот СУВ на Алфа Ромео тогаш ќе треба да одвоите минимум 57.300 евра. Доколку ја платите оваа сума тогаш ќе го добиете Стелвио со 2,0 турбо бензиски мотор со 280 КС.

  Иако во однос на Квадрифољо изведбата овој основен модел е далеку послаб, сепак гарантира одлични перформанси, а за тоа заслуга има и автоматскиот менувач со 8 степени на пренос и интегрален Q4 погон.

  Во однос на директните конкуренти Стелвио и нема најниска цена. Во Италија основниот модел на Ауди Q5 изнесува 48.000 евра, БМВ X3 изнесува 42.500 евра, цената на Мерседес ГЛЦ изнесува 53.000 евра додека на Порше Каман и Јагуар F-Pace изнесуваат 61.000 односно 45.000 евра.

  Цените на останатите модели ќе бидат објавени до крајот на оваа пролет.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...