More
  HomeВестиОпел ја покажа новата Инсигниа (ВИДЕО)

  Опел ја покажа новата Инсигниа (ВИДЕО)

  Објавено на

  Опел ја покажа новата генерација на Инсигниа Гранд Спорт, со која нема потреба да се плашите да патувате по студот. Таа нуди целосни мерки за борба против студот, меѓу кои и систем за стабилно греење со далечински управувач, греење на седишта одзади и напред, како и греење на шофершајбната. Наместо да има потреба да го чистите, снегот и мразот од него, шофершајбната се одмрзнува тивко и удобно само со притискање на едно копче.

  Во прилог на греење на шофершајбната, новата Инсигниа нуди како на возачот така и на патниците многу други средства за обезбедување и зачувување на топлината. Возачите можат да уживаат во луксузот на греењето и на волан.

  Греењето на седиштата и управувачот работи и кога моторот не работи, и во режим на start / stop. Седиштата се со германски квалитет направен од медицински експерти по ортопедија AGR (Иницијатива за подобрување на здравјето на грбот) со 18 видови подесувања, а нуди и дополнителни функции за масажа и активна вентилација.  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...