More
  HomeСпортКлубMotoGPЈамаха ги претстави моторите за новата сезона во МотоГП (ВИДЕО)

  Јамаха ги претстави моторите за новата сезона во МотоГП (ВИДЕО)

  Објавено на

  Јамаха беше првиот конструктор во МотоГП, кој ги покажа машините на своите пилоти – Валентино Роси и Маверик Виналес за претстојната 2017 сезона.

  На специјалната церемонија во Мадрид главни актери беа “Докторот” и неговиот нов тимски коега, како и главните менаџери на тимот. Тие изјавија дека филозофијата на брендот е запазена и тимот не ја изневерил својата долга историја во шампионатот, иако имаше сомневања дека реновираниот YZR-M1 ќе биде “револуција” во однос на својот претходник од сезоната 2016.

  Првата појава на Роси и Виналес со новите мотори ќе биде на 30 јануари, кога започнува првиот официјален тест за 2017 година во мотоГП на “Сепанг”.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...