More
  HomeСпортКлубMotoGPСузуки ги претстави мотори за новата сезона во МотоГП (ВИДЕО)

  Сузуки ги претстави мотори за новата сезона во МотоГП (ВИДЕО)

  Објавено на

  На патеката “Сепанг”, каде што денес започна официјалниот прв предсезонски тест од кралската класа, Сузуки го претставија обновениот GSX-RR, со кои пилотите Андреа Јаноне и Алекс Ринс ќе се натпреваруваат во новата сезона во МотоГП.

  Јапонскиот тим, на чие чело стои Давиде Бривио, ја започнува третата сезона во кралската класа по враќањето во 2015 година, а минатата сезона ја запишаа и првата победа, од 2007 година благодарение на талентираниот Маверик Виналес.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...