More
  HomeСпортКлубF1Браун: "Алонсо е најдобриот пилот во Формула 1"

  Браун: “Алонсо е најдобриот пилот во Формула 1”

  Објавено на

  Двократниот светски шампион Фернандо Алонсо од Мекларен-Хонда е најдобар пилот во светот. Ова го изјави новиот извршен директор на британскиот тим Зак Браун, кој го замени неодамна отстранетиот легендарниот раководител Рон Денис.

  “Не е тајна дека нашиот болид минатата година не беше на потребното ниво. Постигнавме подобрување во претставувањето, но тоа не беше на ниво што му одговара на Мекларен. Разговаравме со Фернандо по превземањето на функцијата и треба да ви кажам дека сум изненаден колку е амбициозен и подготвен на се за да ги оствариме нашите цели. Мислењето не ми се променило во последните години и продолжувам да тврдам дека Алонсо е најдобар пилот во Формула 1 во моментов.”, вели Зак Браун.

  Фернандо се врати во Мекларен во 2015 година, кога и Хонда се врати во Формула 1 и тоа доведе до најтешкиот период во историјата на тимот.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...