More
  HomeСпортКлубF1Ако може да вози само еден автомобил до крајот на животот Хамилтон...

  Ако може да вози само еден автомобил до крајот на животот Хамилтон би го возел него (ФОТО)

  Објавено на

  На официјалниот сајт на Формула 1 видовме интересно интервју со пилотот на Мерцедес Луис Хамилтон, во кое британецот беше изведен пред животни одлуки, слично на прашањата кон Фернандо Алонсо минатиот месец. Што би избрал Хамилтон, ако можеше да се натпреварува само со еден соиграч до крајот на својот живот; ако можеше да вози само една кола до крајот на својот живот; ако можеше да се занимава само со еден спорт до крајот на животот?

  Одговорите се тука: Ако може да вози една кола, таа би била Mercedes SL 300 Gullwing. Хамилтон неодамна кажа дека Шахот исто е вид спорт, а играта е негова омилена уште од дете, па заедно со аикидо, ова се двата спортот, кои би практикувал до крајот на животот. Тој признава дека не се согласува со своите соиграчи, но ако може да има еден единствен партнер во Формула 1, тој би бил Аертон Сена.

  Ако може да избере друга ера во која би се натпреварувал, би ги избрал подоцните 80 години на минатиот век.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...