More
  HomeВестиОва е најубавиот автомобил за 2016 (ВИДЕО)

  Ова е најубавиот автомобил за 2016 (ВИДЕО)

  Објавено на

  За време на Меѓународниот автомобилски фестивал (Festival Automobile International), што се одржуваше во Hotel des Invalides во Париз, Renault Trezor беше избран за најубав автомобил за 2016.

  Линиите на Renault Trezor се неверојатни, со еден збор како да доаѓа од иднината, на предната страна обликуван целиот со светла. Во однос на дизајнот, идните модели на Renault ќе црпат инспирација од “ДНК-то” на Trezor.

  За време на овогодинешниот Меѓународен фестивал на возила, Renault Trezor беше биде изложен во Hotel des Invalides.

  Изложбата беше отворена за публика од 1 до 5 февруари 2017.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...