More
  HomeСпортКлубF1Розберг: "Требаше Алонсо да ме замени"

  Розберг: “Требаше Алонсо да ме замени”

  Објавено на

  Светскиот шампион Нико Розберг изјави дека се надевал дека Мерцедес ќе го земат Фернандо Алонсо за негов заменик во сезоната 2017 во Формула 1.

  Германскиот пилот се повлече од спортот неочекувано и сребрената стрела беа во непријатна ситуација да бараат соиграч на Луис Хамилтон во последен момент . На крајот го доведоа финацот Валтер Ботас од Вилијамс.

  “Бидејќи веќе сум фан и сум од оваа страна на екранот, ми е лесно да одговорам на прашањето кој треба да е новиот пилот на Мерцедес. Сите велат Алонсо, јас исто така, бидејќи тоа би довело до огномет со Хамилтон. Да, од моја гледна гледна точка тоа би било убаво за сите, но не и за тимот. Мерцедес најдоа одлично решение, Ботас е брз и иако Хамилтон е поискусен, сепак очекувам борба”, изјави Нико.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...