More
  HomeСпортКлубF1Објавен распоредот за претставувањето на болидите во Формула 1

  Објавен распоредот за претставувањето на болидите во Формула 1

  Објавено на

  Новата генерација на болиди се очекува да преминува на кривини со 40 км / ч побрзо, а времето за круговите да биде со три до пет секунди пократко.

  Еве го распоредот за претставувањето на болидите во Формула 1:

  Заубер – 20 февруари

  Рено – 21 февруари

  Форс Индија – 22 февруари

  Мерцедес – 23 февруари

  Ферари – 24 февруари

  Мекларен – 24 февруари

  Вилијамс – 25 февруари

  Торо Росо – 26 февруари

  Ред Бул – 26 февруари

  Хас – 26 февруари

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...