More
  HomeСпортКлубF1Заубер го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Заубер го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Објавено на

  Денес Заубер објавија слики од болидот со кој ќе се натпреваруваат во 25-тата сезона во Формула 1. Тој е со нова шема на бои по повод годишнината, – со темно сина, бели акценти и златни букви. Се вика С36 и е со мотор Ферари.

  Поради промената во Правилникот дизајнот е скратен од минатогодишниот и од тимот објаснуваат дека не користеле ниту еден дел од неговиот претходник.

  Прв на патеката со новата кола за време на тестовите во Шпанија ќе излезе Маркус Ериксон. Сеуште не се знае кога новиот нивниот пилот Паскал Веерлајн ќе може да седне во болидот, бидејќи претрпе несреќа во трката на шампионите, од која се уште не се опорави целосно.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...