More
  HomeСпортКлубF1Рено го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Рено го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Објавено на

  Рено се само вториот тим во Формула 1, кој го откри новиот болид за сезоната 2017, со кој Џолин Палмер и Нико Хулкенберг ќе се натпреваруваат. Двајцата пилоти беа тикму оние кој го покажаа дизајнот на R.S.17.

  Ова ќе е втора сезона за тимот на Рено и тие се надеваат дека ќе успеат да направат чекор напред по разочарувањето во 2016 година во која запишаа само осум поени и завршија деветти на табелата кај конструкторите.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...