More
  HomeВестиЗапознајте го Range Rover - Velar (ВИДЕО)

  Запознајте го Range Rover – Velar (ВИДЕО)

  Објавено на

  Во 1970-тите. Land Rover го пласира на пазарот луксузниот SUV Range Rover. Речиси половина век подоцна овој иновативен дух продолжува со претставувањето на четвртиот член на семејството на Range Rover – Velar, кој ќе биде претставен официјално на 1 март 2017 година

  Името на Velar потекнува од првите прототипи на Range Rover од 60-тите години на минатиот век. Пионери во областа на луксузните SUV автомобили. Кога инженерите сакале да го скријат вистинскиот идентитет на 26-от моделот Range Rover пред сериското производство, тие го избрале името Velar.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...