More
  HomeСпортКлубF1Форс Индија го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Форс Индија го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Објавено на

  Тимот на Форс Индија го претстави новиот болид со кој ќе учествува во сезоната 2017 во Формула 1. На церемонијата на патеката Силверстоун пилотите на тимот Серхио Перез и отстапениот од Мерцедес Естебан Окон го кренаа капакот од VJM10.

  Форс Индија станаа третиот тим, кој го претставил новиот болид во живо пред медиуми и партнери. Индискиот тим ги изненади сите минатиот шампионат, завршувајќи четврти во шампионатот кај конструкторите зад шампионите Мерцедес и водечките тимови на Ред Бул и Ферари.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...