More
  HomeСпортКлубF1Форс Индија го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Форс Индија го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Објавено на

  Тимот на Форс Индија го претстави новиот болид со кој ќе учествува во сезоната 2017 во Формула 1. На церемонијата на патеката Силверстоун пилотите на тимот Серхио Перез и отстапениот од Мерцедес Естебан Окон го кренаа капакот од VJM10.

  Форс Индија станаа третиот тим, кој го претставил новиот болид во живо пред медиуми и партнери. Индискиот тим ги изненади сите минатиот шампионат, завршувајќи четврти во шампионатот кај конструкторите зад шампионите Мерцедес и водечките тимови на Ред Бул и Ферари.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...