More
  HomeСпортКлубF1Шампионот Мерцедес го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Шампионот Мерцедес го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Објавено на

  Тимот на Мерцедес го претстави новиот болид со кој ќе ja штити светската титула во Формула 1 од минатата година. Новиот W08 EQ Power +, е кандидат на германскиот тим, кој беше прикажан во живо на интернет од боксот на легендарната британска патеката “Силверстоун”.

  Потоа ѕвездата на “сребрената стрела” Луис Хамилтон помина за првпат со новиот болид и го направи првиот километар.

  На претставувањето присуствуваше и новиот соиграч на Луис – Финецот Валтер Ботас.


  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...