More
  HomeСпортКлубF1Шампионот Мерцедес го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Шампионот Мерцедес го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Објавено на

  Тимот на Мерцедес го претстави новиот болид со кој ќе ja штити светската титула во Формула 1 од минатата година. Новиот W08 EQ Power +, е кандидат на германскиот тим, кој беше прикажан во живо на интернет од боксот на легендарната британска патеката “Силверстоун”.

  Потоа ѕвездата на “сребрената стрела” Луис Хамилтон помина за првпат со новиот болид и го направи првиот километар.

  На претставувањето присуствуваше и новиот соиграч на Луис – Финецот Валтер Ботас.


  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...