More
  HomeВестиМекларен го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Мекларен го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Објавено на

  Мекларен го покажа новиот болид со кој Фернадно Алосно и Стофел Вандоорн ќе се натпреваруваат во сезоната 2017 во Формула 1. Како се надеваа сите фанови, MCL32 навистина е портокалов, кој се поврзува со успесите на тимот, од заборавената 1971 година.

  Придвижуван од мотор на Хонда тргнува за првиот тест во Шпанија во понеделник. Во последните неколку сезони тимот е премногу далеку од подиумот и само сонува победи, но Алонсо и дебитантот Вандоорн ветуваат дека ќе направат се што е во нивна моќ да донесат некое првенство оваа сезона.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...