More
  HomeВестиХас го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Хас го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Објавено на

  Хас го претставија болидот со кој двајцата пилоти Ромен Грожан и Кевин Магнус ќе стартуваат во втората сезона на американскиот тим во Формула 1. Болидот се вика VF-17 и е “поголем, подобар, побрз и полесен”, објаснуваат од тимот.

  Минатата година Хас заврши на осмата позиција на табелата кај конструкторите благодарение на својот VF-16, кој запиша 28 поени.

  Хас е претпоследниот тим кој го покажа својот автомобил, останува само уште Торо Росо. Првиот предсезонските тест започнува утре и завршува на 02-ри март, а првата трка е Гран При на Австралија на 26-то март.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...