More
  HomeВестиРед Бул го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Ред Бул го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Објавено на

  Ред Бул објавија видео на социјалните мрежи, со што го претставија својот нов болид – RB13, за новата сезона во Формула 1.

  Зад воланот на автомобилот ќе седат Даниел Рикардо и Макс Верстапен. Боите повторно се познатите – сина, црвена и жолта, но овој пат мат.

  Шасијата е изработена од Ред Бул, трансмисијата е 8-степена, суспензијата напред е карбонска, а одзади – pullrod, сопирачките се Brembo, а моторот е Red Bull Racing-TAG Heuer ( доставен од Renault) со над 900 КС и тежи 145 кг.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...