More
  HomeВестиТоро Росо го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Торо Росо го претстави новиот болид (ВИДЕО)

  Објавено на

  Торо Росо беше последниот тим кој го претстави болидот за сезоната 2017 во Формула 1 пред почетокот на првиот предсезонски тест.

  Двајцата пилоти Карлос Сајнц и Даниил Квајт го кренаа капакот од колата и го покажаа STR12, придвижуван од мотор на Рено, кој пак беше син, но доста во посветла нијанса од обично, и со сребрени бикови.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...