More
  HomeВестиФормула 1 до 2025 година во Сочи

  Формула 1 до 2025 година во Сочи

  Објавено на

  Трката во Формула 1 за Големата награда на Русија ќе се одржи на патеката во Сочи до 2025 година, изјави денеска заменик-премиерот Дмитриј Козак.

  Организаторите потврдија дека е постигнат нов договор и дека договорот ќе биде продолжен за уште пет години, до 2025 година. Сочи во 2014 година за прв пат беше домаќин на трка во Формула 1, на местото каде што се одржаа одделни натпревари на Зимските олимписки игри во 2014 година.

  Оваа година трката во Формула 1 за Големата награда на Русија ќе се одржи на 30 април.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...