More
  HomeВестиРозберг: "Нема да ги откријам тајните на Хамилтон"

  Розберг: “Нема да ги откријам тајните на Хамилтон”

  Објавено на

  Светскиот шампион Нико Розберг изјави дека нема да му кажува на Валтер Ботас како да се справи со Луис Хамилтон и нема да ги издава тајните на поранешниот соиграч.

  Финскиот пилот дојде во тимот, откако Розберг ја објави својата одлука да се повлече од Формула 1 неколку дена по освојувањето на својата прва титула.

  “Валтер е многу талентиран и може да постигне големи работи ако тимот му даде добар автомобил. Тој ме праша дали можеме да седнеме да разговараме и јас ќе го направам тоа со задоволство, но ќе се задржувам во исклучително неутрална позиција. Нема да ја кажам тајната на Луис. Само ќе му помогнам да се адаптира повеќе добро во тимот “. изјави германецот

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...