More
  HomeВестиРелито Дакар повторно низ Перу

  Релито Дакар повторно низ Перу

  Објавено на

  Познатото рели Дакар повторно ќе помине низ територијата на Перу во 2018 година, објавија организаторите на трката.

  Освен во Перу, најтешката трка за моторни возила ќе помине и во Боливија и Аргентина. Стартот на трката е на 4-ти јануари, а финалето – на 20-ти.

  Во оваа година релито исто мина низ територијата на Аргентина и Боливија, но и во онаа на Парагвај, кој отпаѓа за следното издание.

  Перу беше домаќин на рели Дакар за првпат во 2012 година, кога во главниот град Лима беше финалето на трката, а во 2013 година таму беше стартот.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...