More
  HomeСпортКлубF1Раиконен сака да остане во Формула 1

  Раиконен сака да остане во Формула 1

  Објавено на

  Пилотот на Ферари Кими Раиконен изрази желба да ја продолжи соработката со тимот во Формула 1 и по крајот на сезоната 2017.

  “Досега, се насладувам на возењето во Формула 1 и моите услуги се посакувани, ќе останам во шампионатот”, изјави 37-годишниот финецот, кој е и најстариот пилот во Формула 1 во моментов.

  Тој има договор со италијанскиот тим до крајот на оваа сезона.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...