More
  HomeВестиОва е најпродаваниот автомобил во светот

  Ова е најпродаваниот автомобил во светот

  Објавено на

  Ford Mustang е најпродаван спортски автомобил во САД во последните 50 години и сега, благодарение на растечката популарност во Европа и на други места, овој модел е најпопуларниот спортски автомобил во светот.

  Mustang се зацврсти во лидерството по продажба во 2016 година и стана најпродаван спортски автомобил во светот со над 150 000 продадени автомобили.

  Светската продажба се зголеми за 6% во однос на 2015 година.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...