More
  HomeВестиАрго го заменува легендарното Пунто

  Арго го заменува легендарното Пунто

  Објавено на

  По повеќе од подолго време шпекулирање, Фиат ја објави замената за легендарното Пунто. Станува збор за Фиат Арго, нов хечбек модел на Фиат кој ќе биде достапен на пазарите во Јужна Америка и Индија, но засега не е познато дали ќе се најде на продажба во Европа.

  Како што може да се забележи Арго е помала верзија од хечбекот на Типо и според досегашните информации ќе биде достапно во 57 кв три цилиндерски и 81 киловатен 1,3 литарски мотор со рачна и автоматска трансмисија.

  Официјалната продажба треба да стартува до крајот на годината.

  Fiat Argo: Punto replacement revealed in Brazil

  fiat-argo-rear

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...